Kompakt Laminat Dış Cephe Kaplaması

kompakt-laminat-nova-yapi-slide

EN 438 normlarına uygun dış cephe giydirmede kullanılan compact laminat etkili hava koşullarına karşı dirençlidir. Yüzeyinde bulunan koruma tabakası sayesinde uv ışınlarına, rüzgar sürtünmesine, yüksek ısılara, donmaya, yağmurlara, darbelere karşı dayanaklıdır. Çizilmeye, çatlamaya ve kırılmaya karşı dayanımı yüksektir ve çürümez. Standart kalitedeki laminatlar, zor alevlenici olarak B-S2,d0 sınıfı yangına karşı dayanabilme özelliğine sahiptir.
Kompakt laminant dış cephe kaplaması uygulanan binalarda yüksek seviyede havalandırma sağlandığı için rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmektedir.
Renk ve desen seçeneğinin çok olması, farklı ebat ve ölçülerde yapılabilmesi ile diğer cephe giydirme sistemlerine oranla daha esnek çözümler elde edilebilir.
Cephe kaplamalarında son zamanlarda Kompakt Laminat Dış Cephe panelleri yapılarda çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Pastel renk seçenekleri ve doğal desenleriyle ahşap görünümlü dış cephe kaplaması mimarların gözdesi olmuştur.
Kullanım alanları; alışveriş merkezleri, spor salonları, stadyumlar, hava alanları, hastaneler, bankalar, okullar, konutlar, balkon kaplamaları gibi uygulamalarda dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.