Kompakt Laminat Nedir?

Fenol esaslı sentetik reçine emdirilmiş kraft kağıtları ile en dışında yer alan melamin esaslı reçinenin her iki yüzeyde dekoratif kağıtlara 150 °C sıcaklıkta ve 100 kg/cm² basınç altında 90 dakika preslenmesiyle oluşan masif laminat panellerdir. Preslenme işleminden sonra laminat yüzeyine herhangi bir ek uygulama yapılmaz.
Ağırlığı 1mm için 1,45 kg/m2 dir. 1 mm den başlayıp 40 mm ye kadar üretilebilen kompakt laminat, cephe kaplamalarında genellikle 4mm – 12mm ölçülerinde kullanılır.

Kompakt Laminat bükülebilir mi?

Evet, kompakt laminatlar istenilen ölçülerde ve renkte U,S,L şeklinde ve 90 derece bükülebilir. Belli yarıçaplardaki kavisli yüzeylerde bile bükülerek kullanılabilir.

Laminat hijyenik midir?

Kompakt laminatın üretimi sırasında maruz kaldığı yüksek basınç ve yüksek ısı nedeniyle üzerinde bakteri üremesi imkansıdır. Kompakt laminat gerçekten de hijyenik bir üründür. Yüzeyinde ekstra hijyen gerektiren durumar için anti-bakteriyel laminatlar kullanılabilir.

Kompakt laminatlar aynı kalitede midir?

Görünüşte aynı olan compact laminatların dayanıklılığı ve kalitesi farklıdır. Kullanılan kraft kağıtları, dekor kağıtları ve reçinenin içeriğindeki maddelerin ve kullanılan pres makinelerin kalitesiyle doğru orantılıdır. Nova Yapı, kullanılan en kaliteli malzemeler ve en prestijli markalar ile çalıştığından en üst düzey kalite standartlarındadır. Kullanılması düşünülen kompakt laminatlarının kalite belgeleri, test sonuçları, garanti belgeleri ve referansları incelenmelidir.

Kompakt Laminat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz!

kompakt-laminat-nova-yapi 28